Krmení a péče o koně

O Pavu

V minulosti byl kůň používán k práci na poli nebo na tahání kočárů. V dnešní době hrají  důležitou roli ve vztahu mezi člověkem a koněm jiné faktory. Kůň je partnerem s vysokou emocionální rolí ve sportu a volných chvílích. Nezměnilo se však pouze využití koně. Ale také jeho živinové potřeby.

Pan de Lange si byl vědom této skutečnosti již před mnoha lety a založil v roce 1963 Stimulant B.V. ve Zvolle. Společnost zpočátku vyráběla krmiva pro telata. V roce 1968 vzniklo Pavo (=PAardenVOeding - první písmena slov -koně a krmiva- v holandštině) a pan de Lange začal speciálně vyvíjet krmivo pro koně.

Brzy si uvědomil velký potenciál těchto krmiv v budoucnosti a tak se zaměřil od 80.let minulého století pouze na ně.

 

V roce 1988 byla značka Pavo prodána U.T. Delfia B.V a v roce 1992 se sídlo firmy přesunulo ze Zwolle do Terschuuru. Pro mnoho lidí v Nizozemí je dosud Pavo známo díky velkému koni na budově továrny.

V roce 1998 vstoupila společnost U.T. Delfia B.V do skupiny Nutreco. Pavo bylo součástí Nutreco Holdingu NV do roku 2012. 

V roce 2002 se stal výrobní závod v Terschuuru příliš malým a nebylo možné jeho další rozšiřování. Hlavní sídlo bylo přemístěno do Apeldoornu a výrobní závody do Helmondu a Heijenu.

 

 

Od roku 2010 se výrobní závod v Heijenu zaměřuje pouze na výrobu müsli.

V roce 2011 se ústředí společnosti přesunulo do Booxmeru a Pavo se stává součástí obchodní divize Nutreca - Hendrix Utd.

V dubnu 2012 se stal Hendrix Utd. součástí společnosti ForFarmers, jedné z největších společností na výrobu krmiv pro zvířata v Evropě. Sídlo firmy je v Lochemu.

Tyto změny neměly žádný vliv na produkci značky Pavo. Výrobní závod v Heijenu na výrobu müsli zůstává a od června 2013 je zde také hlavní sídlo Pava.