Krmení a péče o koně
Filtr odborných článků
Péče
Účel použití

Tělo

 

Pavo TopSport - müsli pro top koně

 

Pavo müsli TopSport je přesně to, co nám chybělo, abychom byli schopni sestavit kvalitní krmnou dávku pro top sportovní koně. Bohužel tak jako v Nizozemí tak i v České republice klesá kvalita objemného krmiva - sena (jako nejpoužívanějšího krmiva v této skupině).

            Má to minimálně dva hlavní důvody. První je ten, že se seno většinou vyrábí na loukách, které se neošetřují a tím se vyčerpávají a druhý je ten, že ve snaze utržit co nejvíce peněz, se seno vyrábí v maximálním nárůstu biomasy. To znamená, že ideální čas pro sklizeň – posečení trávy je o 10 – 12 dní dříve než rostliny dosáhnou maximálního nárůstu. To s sebou přináší vyšší podíl nestravitelných složek rostlin a tím dochází ke snížení stravitelnosti organické hmoty (tab.1 Hrabě a kol., 2004).

 

V konečném důsledku kůň musí sežrat více sena, aby naplnil svoje fyziologické potřeby. V případě sportovních koní, jejichž výkonnost je na vysoké úrovni, může takto nekvalitní seno představovat limitující faktor k jejich dalšímu zlepšování.

            Pavo musli TopSport dodává koním kvalitní bílkovinu s obsahem esenciálních aminokyselin na tvorbu svalů v tréninku a energii ve formě tuků, která umožňuje delší výdrž a soustředěnost během pracovní zátěže. Pavo müsli TopSport je krmivo, bez kterého se žádný top sportovní kůň neobejde.

 


Doporučeno top jezdci různých disciplín, jako jsou Marcus Ehning, Michael Jung a Ijsbrand Chardon.

Vyzkoušejte ho i vy!TopSport - ideální krmivo pro koně od středního po vrcholový sport