Pavo zastavilo používání palmového oleje

Pavo zastavilo používání palmového oleje ve svých produktech

S platností od června 2015 se přestal v produktech Pavo používat palmový olej (v granulích a müsli). Namísto palmového oleje jsou nyní používány sójový a kukuřičný olej. Misí Pava je pečovat o zdraví koní, ale také chceme respektovat životní prostředí. Nepoužívat palmový olej v produktech je naše rozhodnutí podporující udržitelnost životního prostředí.

 

Sójový olej nakupuje Pavo od společnosti For Farmers Group, která je členem RTRS (Kulatý stůl pro zodpovědné pěstování sóji). Cílem společnosti For Farmers Group v roce 2015 bylo nakupovat 70% všech sójových produktů ze zodpovědných zdrojů, do roku 2020 to bude 100%. S tímto cílem využívání zodpovědných zdrojů se Pavo naprosto ztotožňuje.

Více na stránkách www.responsiblesoy.org/

Vliv výroby palmového oleje na životní prostředí

 „Ačkoliv deštné pralesy pokrývají jen malý zlomek zemského povrchu, je v nich uloženo největší množství uhlíku ze všech pevninských přírodních ekosystémů. Existence těchto uhlíkových rezervoárů je nezbytná pro udržení stability našeho klimatu. Při kácení a následném pálení deštných pralesů se zadržovaný uhlík uvolňuje do atmosféry, a zvyšuje tak emise skleníkových plynů.

Přesto již bylo zničeno či poškozeno přes 80% deštných pralesů a kácení stále pokračuje. Jeho důsledky zasáhnou nás všechny.

V současnosti jsou nejrychleji a nejvýznamněji odlesňovány pralesy v Indonésii. Kvůli rozsáhlému zakládání plantáží palmy olejné, z které se získává palmový olej, a pro potřeby papírenského průmyslu dochází k masovému kácení deštných pralesů. V důsledku jejich pálení se do atmosféry uvolňuje obrovské množství skleníkových plynů, které způsobují klimatické změny.

Dalším následkem kácení deštných pralesů je zmenšování životního prostoru pro tisíce druhů živočichů a rostlin, které zde žijí. V počtu ohrožených druhů je Indonésie třetí na světě (žije zde 722 ohrožených druhů), v počtu ohrožených savců dokonce drží prvenství se 147 druhy.“

Zdroj Greenpeace Česká republika

http://www.greenpeace.org/czech/cz/

Other articles

> Nový doplněk Pavo Vital 8 kg
> Výstava Kůň 2017
> Finále Przechwozd tour v Pardubicích
> Jezdecký zpravodaj z MČR
> Memoriál Jana Papouška 2017
> Bára Tomanová 2x vítězná
> VC Martinic zrušena
> Druhý díl seriálu s Bárou Tomanovou
> První díl nové videosérie s Bárou Tomanovou